Piezvanīt mums
Izvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākas
Izvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākas

Izvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākas

Žalūzijas ir stilīgs un klientu iecienīts dekora elements. Iemeslu nav mazums, jo žalūzijas ne vien pasargā no saules stariem, bet arī kontrolē telpā ienākošā gaisa pieplūdi, var noturēt telpā siltumu un nepievelk putekļus. Plašs pieejamo materiālu klāsts un dažāda tipa darbības principi paver bagātīgas iespējas dizainera radošajām izpausmēm.

Kādas žalūzijas ieteicams izvēlēties dzīvoklim vai privātmājai, lai to padarītu mājīgāku? Visu nosaka iemītnieku gaume un īstenojamie mērķi. Žalūzijas mēdz izgatavot no metāla, auduma, koka un pat plastmasas. Izšķir arī horizontāla un vertikāla tipa žalūzijas. Beidzamajā laikā īpaši pieaug tā dēvēto romiešu žalūziju popularitāte.

To, kādām žalūzijām dot priekšroku, ietekmē ne vien materiāls un konfigurācija, bet arī citi faktori, tostarp, piemēram, materiāla krāsa un faktūra. Izvēloties šos parametrus, jāņem vērā telpas kopējā krāsu gamma un materiāli, no kuriem izgatavoti interjera priekšmeti.

Žalūziju izvēlē var palīdzēt vairāki universāli ieteikumi. Šaurās, nelielās telpās ieteicams izmantot gaišus toņus un vieglus materiālus, kuri darīs tās gaišākas un vizuāli plašākas. Jāpievērš uzmanība arī tam, tieši kāda tipa telpā paredzēts uzstādīt žalūzijas. Piemēram, bērnistabā nav ieteicams izvēlēties tumšus toņus.

Izvēloties auduma paneļu žalūzijas, jāpievērš uzmanība auduma blīvumam.

Izvēloties vertikālas žalūzijas, jārēķinās ar to, uz kuru pusi tās virzās un vai netraucēs loga atvēršanai un aizvēršanai. Ieteicams paturēt prātā arī to, ka, izvēloties žalūzijas, piemēram, virtuvei, labāk dodiet priekšroku pret mitrumu izturīgiem materiāliem, kurus ne vien viegli notīrīt, bet kuri arī labi pacieš karstumu, īpaši, ja netālu no loga atrodas plīts virsma.

Šaurās nelielās telpās ieteicams izvēlēties gaišus toņus un vieglus materiālus, kuru ietekmē telpa šķitīs gaišāka un plašāka.

Izvēloties telpai piemērotāko žalūziju tipu, nevajadzētu aizmirst arī par to garumu. Vertikālās žalūzijas nedrīkst pieskarties grīdai, bet horizontālās — balstīties uz palodzes. Žalūziju darbināšanas mehānismam jābūt absolūti nebojātam. Iesakām pievērst uzmanību tam, cik gludi pārvietojas žalūzijas segmenti (tiem jākustas viegli un līdzeni), jāraugās, lai nekas nečīkstētu, jo pat neliels bojājums var ietekmēt visas sistēmas kopējo darbību.

Lietotāju novērtējums: 5 / 5

Izvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākasIzvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākasIzvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākasIzvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākasIzvēlamies tādas žalūzijas, kuras padarīs telpas mājīgākas
 
Top